INFORMACIJA » Naujienos spausdinti
2024-02-03 Šv. Blažiejaus sakramentalijos suteikimas

 

,,Ir jis pradėjo juos mokyti daugelio dalykų."

(Mk 6.34)

 

 

 

 

 

Ukmergės Švč. Trejybės parapijos klebonas vasario 3-iąją, pakvietė susirinkusius maldininkus priimti šv. Blažiejaus palaiminimą.

Prie gerklės buvo pridedamos dvi sukryžiuotos žvakės, ir klebonas meldėsi, kad šv. Blažiejus saugotų mus nuo gerklės ligų. Tačiau priimdami palaiminimą pasijuntame Dievo nuraminti ir apgaubti Jo meilės. Jei per abi degančias žvakes leisime šildančiai Dievo meilei įsilieti į mūsų gerklę, galėsime patikėti, kad mums tai padės. Mes galime ateiti pas Dievą su visomis savo žaizdomis ir ligomis. Dievas su meile į mus atsisuka – tai simbolizuoja dvi degančios žvakės. Jis mūsų neteisia, leidžia savo švelniai šviesai prasiskverbti į mus, kad savo meile paliestų ir išgydytų mumyse visa, kas nesveika.

Tai nereiškia, kad mums nereikės daugiau vartoti vaistų arba eiti pas gydytoją. Tai yra pasitikėjimo išraiška, kad galime ateiti pas Dievą ir su kūno, ir su dvasios ligomis. Visuomet tai yra gydanti meilė, kuriai leidžiame paliesti savo žaizdas. Svarbu, kad pasitikėtume Dievu, kaip mūsų sielos ir kūno Gydytoju. Dievo meilė sugeba paliesti nemylimas mūsų kūno dalis. Glostomi švelnios Jo meilės, mes kitaip jas pajaučiame.

 

 

Šildanti Dievo meilė

 

Jeigu neturi galimybės gauti šv. Blažiejaus palaiminimo bažnyčioje, gali atlikti jį pats. Paimk į rankas žvakę ir laikyk ją ties savo gerkle. Įsivaizduok, kad švelni šviesa ir šildanti meilė, kuri sklinda nuo žvakės, liejasi tau į gerklę. Nukreipk šviesą į viską, kas tave gniaužia, kas spaudžia žodžius, išeinančius tau iš gerklės. Įsivaizduok, kad šviesa perkeičia tavo kalbėjimą ir tau iš burnos sklinda žodžiai, kurie neša šviesą.

Nukreipk šviesą į gumulą savo gerklėje, į neišgyventą liūdesį, į tai, kas buvo nuryta ir įstrigo tavyje. Įsivaizduok, kad šilta šviesa viską ištirpdo. O tada nukreipk šildančią šviesą į savo gerklės ligas. Įsivaizduok, kad būtent ten, kur tu jauti skausmą, kur jautiesi peršalęs, tave šildo Dievo meilė.

 

Parengta pagal Anselmo Grüno knygą „Tiesiog gyventi“.

 

 

Ukmergės Švč. Trejybės parapijos informacija