2022-12-22 Klebonas pasveikino ugdymo įstaigų bendruomenes

„Mano širdis džiūgauja VIEŠPATYJE"

(1 Sam 2.1)

Ukmergės Švč. Trejybės parapijos klebonas Artūras Stanevičius penktadienio rytą, kartu su bendruomene, praėjęs Kryžiaus kelią, pradėjęs Švenčiausiojo Sakramento Adoraciją, iškeliavo aplankyti Ukmergės Senamiesčio progimnazijos bendruomenės ir Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos.

Klebonas vaikams atskleidė tiktąją Kalėdų prasmę, papasakojo Prakartėlės, eglutės ir Kalėdų senelio istorijas. Klebonas drąsino nebijoti garsiai tarti Jėzaus vardo, kurio gimtadienį visi švęsime. Paaiškino, kad ateinantys kaip ir visi kiti metai, yra mūsų Viešpaties metai. Tad norint būti tikrai laimingais - nėra vietos mūsų gyvenimuose, net mažiausiam drakoniukui...

Klebonas padovanojo bendruomenėms kalėdaičių Kūčių stalui ir visus pradžiugino Kalėdų meilės himnu:

• Jei būčiau gražiai papuošęs savo namus Kalėdoms, bet nebūčiau rodęs meilės savo šeimai, tebūčiau buvęs ne daugiau nei dekoratorius.
  • Jei nuo ryto iki vakaro dirbčiau virtuvėje, ruoščiau skanius patiekalus, bet nerodyčiau meilės artimiesiems, būčiau tik geras kulinaras.

• Jei savanoriaučiau benamių valgykloje, senelių namuose giedočiau kalėdines giesmes ir viską, ką turiu, atiduočiau nepasiturintiems, o meilės nedovanočiau savo šeimai, būčiau tik filantropas.

• Jei būčiau gražiai papuošęs eglutę, išsiuntęs daugybę kalėdinių sveikinimų ir giedojęs nuostabias kalėdines giesmes, bet negalvočiau apie Kristų, ši šventė prarastų visą jos prasmę.

• Meilė atideda kalėdinį tvarkymąsi, kad pabučiuotų savo sutuoktinį.

• Meilė — netyli, bet gali palepinti žmoną geru žodžiu;

• Meilė yra bendraujanti ir svetinga, nepaisant streso ir nuolatinio laiko trūkumo.

• Meilė — yra kantri, kai tenka dar kartą pakartoti savo prašymą;

• Meilė — maloni net tada, kai esate pavargęs ir skubate;

• Meilė — neverčia spėlioti, o sąžiningai prisipažįsta ir sako tai, ką galvoja;

• Meilė — nepavydi, kai kiti turi gražesnes dekoracijas ir geresnes dovanas;

• Meilė nerėkia ant vaikų, kurie pasipainioja po kojomis, o priešingai — yra dėkinga, kad jie yra ir kad gali pasipainioti po kojomis.

• Meilė dovanoja ne tik tiems, kurie gali grąžinti, bet mielai ir tiems, kurie nieko negali duoti mainais;

• Meilė — visko tikisi, viską ištveria. Meilė — NIEKADA NEAPGAUS.

• Dovanos bus nuobodžios ir užmirštos, valgomi kalėdiniai pyragai, eglutė sudžius, tačiau meilės dovanos išliks amžinai, kaip Jėzus Kristus — Dangaus Tėvo meilės dovana.